Radost si udělali o víkendu chovatelé v Meclově. Sešli se za budovou obecního úřadu na tradiční výstavě. „Letos se jedná o patnáctý ročník Okresní soutěžní výstavy mláďat. K vidění je tu solidní chovatelská práce,“ uvedl předseda Českého svazu chovatelů Meclov a zároveň předseda výstavy Josef Kubert.

V kotcích chovatelského areálu mohli návštěvníci vidět desítky králíků, holubů a slepic od chovatelů z několika organizací Domažlicka. Na výstavu, která byla zároveň i prodejní, se přišly podívat na dvě stovky návštěvníků. „Přijeli jsme koupit vnukovi králíka. Je jich tady hodně, tak musíme počkat, jakého si vybere. Výstavu v Meclově si nenecháme ujít nikdy,“ řekla Deníku Hana Svobodová z Mašovic.

Jako nejlepší byla ohodnocena kolekce králíků Václava Šestáka z Únějovic. Cenu za nejlepšího samce získal Antonín Echtner z Horšovského Týna a jako nejlepší byla ohodnocena samice Vladislava Borče ze Šitboře. Mezi organizacemi se jako nejlepší v chovu králíku ukázali chovatelé z Chodova, kteří nasbírali 1 133,5 bodu. Druzí skončili Únějovičtí s 1 132,5 bodu a třetí Horšovskotýnští získali 1 132 bodů.

„Králíci se hodnotí podle hmotnosti, tvaru, typu, srsti a péče a zdraví. Rozdali jsme také jedenáct čestných cen za králíky, pět za drůbež a šest čestných cen dostali chovatelé holubů,“ dodal Kubert. Největším lákadlem na chovatelské výstavě byly kachny mandarinky, karolínky a čírky.

Obdiv sklízel i roztomile vypadající králík – francouzský beran divoce zbarvený. Výstava probíhala od pátku do neděle. Pořádajícím přálo i počasí. „V sobotu je tu vždy živěji. Lidé si přijdou nakoupit. Neděle už každoročně patří prohlídkám našich exponátů,“ upřesnil Kubert.