Zhruba 55 masek vyšlo od obecního úřadu a dále pokračovalo vesnicí od domu k domu. Složení průvodu bylo velmi rozmanité. Sněhurka a devět trpaslíků s netradičními jmény Rejpalík, Kecalík, Diblík, Šmudlík, Dudlík, Kuchtík a další pochodovali s lucerničkami a lopatičkami vesnicí s písní “Hej hou, hej hou“ na rtech. Díky jejich XXXL parametrům nebyli prostě k přehlédnutí.

Také patnáctičlenná olympijská výprava v čele s Jaromírem Jágrem a trikoty ozdobenými nápisy, VENKUVR a Krenovy.team byla hodně slyšet. Přivezeme zlato, vždyť my máme na to! Sjezdaři, běžkaři, skibobisté, snowbordisté, boulaři a další využili příznivých sněhových podmínek a projížděli se ověnčeni čokoládovými medailemi.

S transparenty s budovatelskými hesly pochodovala brigáda socialistické práce tvořená mladými svazáky a dojiči z JZD Dolina. Nápaditost křenovských občanů nebrala konce. V průvodu bylo možno vidět i trestance, opičáka a další zvířata.

Po zapálení Bakchuse a jeho vhození do Radbuzy se šli všichni ohřát a občerstvit do zasedací místnosti obecního úřadu. Ve vesnici byla vybrána spousta proviantu a ten bylo třeba zkonzumovat.

Hudební doprovod během průvodu zajišťovali bratři Bufkovi na harmoniku a pan Sokol na vozembouch. Jedlo se, pilo, tancovalo a zpívalo až do božího rána. Autor: Lenka Volkmannová