Marné byly prosby Masopustovy ženy Karin Langové, která se snažila kata, smrťáka a řezníka obměkčit malým synkem v náručí. „Vidíš, co tě za rok čeká, když budeš vyvádět jako táta,“ zahuhlal kat na adresu malého Masopusta a za nářku přihlížejících máchl sekerou. Výsledný efekt obstaral pytlík barvy v krku figuríny.

Před třemi lety obnovená tradice přilákala do průvodu asi padesát maškar. „Nechyběla koňmi tažená bryčka Jana Konopa z Chodova, kapela Sedmihorka, řečník Václav Škalník a koně z miřkovského útulku, jemuž věnujeme peníze vybrané do kasiček,“ říká Jiří Anderle z Výboru pro rozvoj městyse. K více než dvěma vybraným tisícovkám přidali pořadatelé část peněz od sponzorů a dalších dobrodinců, aby konečná výše příspěvku pro útulek dosáhla čtyř tisíc.

Mezi bavícími se lidmi nechyběl v masce Krakonoše František Prantl (Cihelka), klenečský rodák, jenž přijel až z Mostu, kam se asi před dvaceti lety odstěhoval. Byl to právě Prantl, který se chopil harmoniky poté, co Sedmihorka po dvou hodinách ukončila hraní na masopustní zábavě na sále U Nádraží.

Příprava masopustu v Klenčí, po Postřekovu jednoho z největších v okrese, začala už vloni na podzim. „Přípravný výbor měl patnáct členů, ale nejvíc starostí s tím měl Jirka. Masopust se mu povedl,“ chválí Láďa Jeřábek. Spokojeni byli i diváci, kterých podle odhadu mohlo být na dva kilometry dlouhé trase městysem asi čtyři sta. „Líbí se nám, jak na Chodsku udržujete tradice,“ chválí paní Růžena, turistka z Prahy.