Kromě hovězího a vepřového masa nabízí další masné výrobky, ale třeba i pečivo, vařené knedlíky, či teplou sekanou v housce a polévku. Pojízdná prodejna, kterou provozuje Farma Čečkovice, slouží lidem v Tachově, Svojšíně, Tisové, ale také v Poběžovicích či Hostouni nebo ve Vidicích.

Stejně jako každou středu po osmé ráno i tentokrát přijíždí červené autíčko na náměstí Jindřicha Kolowrata v Přimdě. Parkuje u městského úřadu a během chvíle přichází první zákazníci. „Maso kupuju převážně tady, je o něco dražší, ale vím, že je čerstvé a to mi vyhovuje,“ řekla Deníku Martina Kadlecová, která si od pultíku odnášela plný košík potravin, mezi nimiž bylo i sušené vakuované maso a knedlíky. Firma provozující prodejnu nabízí i e-shopové objednávky, kdy si lidé vyzvednou již připravené zboží. „E-shopovou objednávku jsem zatím nezkoušela, přijdu a vyberu si pokaždé až na místě,“ dodala.

Velkým masopustním průvodem, kterému přihlížela téměř celá obec, byl v úterý ukončen tradičně pětidenní masopust v Postřekově na Domažlicku.
Masopust v Postřekově na Domažlicku. Pětidenní oslavy zakončil průvod masek obcí

Mezi pravidelné zákazníky patří také Miluše Kollerová z Kundratic. „Chodím sem téměř pravidelně, ale předem si nic neobjednávám. Vyhovuje mi, že si mohu tady na místě vybrat, co potřebuji, a nemusím pro nic pravidelně někam dojíždět. V Přimdě pracuji, takže jsem ráda, že si sem mohu na pár minut odskočit a vždycky dobře pořídím,“ odpověděla Deníku Kollerová.

Vzhledem k tomu, že v obci není stálá prodejna, přichází pravidelně k okénku pojízdné prodejny i Ludmila Ferdinandiyová. „Jezdíme čas od času nakupovat i do větších obchodních řetězců, ale to maso se nedá s tímto srovnat. Jsem ráda, že sem prodejna zajíždí. Mně osobně jednou týdně závoz úplně stačí,“ vyjádřila svůj názor.

V pojízdné prodejně si přijdou na své také milovníci zabijačkových pochutin, nechybí kelímky se sádlem, paštikami, zavařené vepřové maso. Na objednávku firma doveze roštěnou, svíčkovou, líčka nebo vepřovou panenku.

Ilustrační snímek
Muž opět znásilňoval ženu, i když za to byl už jednou odsouzen

„Internetové objednávky nejdou všude, nejvíce je jich asi do Tachova,“ prozradila Deníku obsluhující Ludmila Berdychová, která s mužem objíždí oba regiony po celý rok s výjimkou dnů, kdy čerpají dovolenou. Pokud si lidé objednají maso a uzeniny po internetu, vyzvednou si již připravený balíček, který ale uhradí až při převzetí. Dle slov Pavla Berdycha se stává zcela výjimečně, že si někdo objednávku nevyzvedne. „Máme u pultu z 90 procent stálou klientelu, zbytek jsou náhodní příchozí. Mezi oblíbené věci, které lidé kupují, patří teplá sekaná v housce,“ říká o svých zákaznících Berdychová. Hovězí maso je z vlastního chovu Farmy Čečkovice, vepřové firma vykupuje od soukromých zemědělců z Tachovska.

Službu pro obyvatele si pochvalují i starostové. „Co pamatuji, tak za posledních 20 let tady žádná kamenná prodejna s masem nebyla. Dříve bývala v krámu Jednoty. Takže jsem velmi rád, že nyní funguje tahle služba, která usnadní život našich obyvatelům,“ řekl Deníku Jan Junek, starosta Přimdy.