Jedinečná událost – svatební obřad – se uskutečnila za letu na palubě letadla AN–2 při sobotním leteckém dnu ve Staňkově

„Nevěsta s ženichem nás požádali, zda je u nás na letišti možné provést obřad na palubě letadla. Dlouho jsme podrobně zjišťovali, jak obřad provést, aby byl platný podle zákona, ale nakonec se přece jen povedlo vše doladit do závěrečné fáze a obřad se tak mohl uskutečnit,“ vysvětlil Václav Mothejzík a poznamenal, že by údajně mělo jít o první oficiální svatbu v letadle v České republice.

Ve dvě hodiny odpoledne budoucí novomanželé Dana Švarcová a Petr Zlatohlavý na staňkovském letišti nastoupili do letadla a své ano si pak řekli ve vzdušném prostoru nad Horšovským Týnem.


Oddával je totiž právě Václav Mothejzík, který je kromě funkce předsedy staňkovského aeroklubu také místostarostou Horšovského Týna.
Obřad se proto musel uskutečnit nad obvodem města Horšovský Týn, kde je k oddávání zmocněn.


Zhruba po dvacetiminutovém letu přistáli snoubenci už jako manželé opět na staňkovském letišti.
„Bylo to krásné. Ano jsme si řekli přesně, jak jsme chtěli, a to nad územím mezi Horšovským Týnem a Horšovem,“ podělili se o své zážitky hned po přistání novomanželé s tím, že chtěli, aby jejich svatební den byl výjimečný a mohli na něj dlouho vzpomínat.


Za velkého zájmu účastníků a také médií nasedli novomanželé do vyzdobeného auta, a odjeli na svatební hostinu na Podhájí, kde na ně čekali ostatní svatebčané.