Na začátku července přišel pan Jaroslav Votruba z Hluboké náhle o syna. Až po třech měsících policejního vyšetřování se dozvěděl, že o život jeho syna bojovali manželé Marie a Zdeněk Homolkovi ze Kdyně.

„Manželům Homolkovým patří můj hluboký dík za snahu o záchranu života mého syna Jaroslava, který i přes veškerou snahu zemřel 10. července. Ochota a snaha manželů Homolkových, ostře kontrastuje s dnešním způsobem života většiny lidí. Čin Homolkových ale poukazuje na to, že mezi námi dosud jsou slušní lidé. Ještě jednou Homolkovým hluboce děkuji," říká Votruba.

Jaroslav byl zdravý, mladý člověk a navíc i vášnivý sportovec. Jeho náhlý skon byl o to bolestivější.
„Když bych měl Jaroslava popsat, tak si představte asi dva metry vysokou a 120 kg vážící horu svalů. Rád jezdil na kole a zúčastnil se mnoha závodů Krále Šumavy jak v silniční, tak v terénní kategorii. O dovolené se proháněl na silničkách italských Alp. Pro své okolí byl ztělesněním opravdové síly a zdraví," popsal pan Jaroslav svého syna.

Srdce mladého člověka dotlouklo na počátku července. V ten osudný den si Jaroslav vyjel na kole s tím, že se do hodinky vrátí

„Nikdo nevěděl, kam jede, ale měl se do hodinky vrátit s tím, že se pak sejdeme v Hluboké na koupališti. Tam bohužel ale nikdy nedojel," vzpomíná na smutný den Votruba.

Manželé Homolkovi jej spatřili na louce mezi Brnířovem a Novou vsí, když za jízdy náhle upadl.
„Okamžitě k němu přijeli, a zatímco se ho pán snažil rozdýchat, paní zavolala záchranku. Bohužel ani záchranáři ani narychlo přivolaný vrtulník už nic nezměnili. Jaroslavova smrt byla šok pro nás i celé okolí a konec legendy o hlubočském silákovi," pokračuje Votruba.

Náhlé úmrtí mladého muže vyšetřovala policie.
„Výsledky soudní pitvy byly známy až za více než dva měsíce, na povolení Jardu pohřbít jsme čekali 20 dní. Adresu a jména manželů Homolkových jsme na požádání dostali od orgánů České policie až po ukončení vyšetřování, které trvalo bezmála 3 měsíce. Proto jsme jim za snahu o záchranu našeho syna nemohli poděkovat dříve," dodal Votruba.