Vánoční strom DeníkuVánoční strom DeníkuZdroj: RedakceOsada Štefle je součástí obce Chodská Lhota. Rodina darovala tento krásný strom, který měla před svým domem, z bezpečnostních důvodů – mohl v budoucnu ohrozit jejich dům a ohrožoval elektrické vedení. „Bylo by jednoduché ho porazit, ale my jsme chtěli udělat radost ještě někomu jinému,“ uvedli mladí manželé Polákovi.

„Strom před jejich domem zasadila zhruba před dvaatřiceti lety Josefova maminka Marie Poláková z Brnířova. U Kaplanů, jak se v tomto stavení říká, se paní Marie narodila a prožila zde svoje dětství. Jedličku přinesla z lesní školky na Podzámčí a zasadila ji,“ uvedl k historii stromu Milan Zajíc z Chodské Lhoty.

Ilustrační foto.
Rodiče zuří, školy budeme dětem za chvíli platit nebo jim je zavřou úplně

Manželé nabízeli strom již v loňském roce. „Nebyl o něj zájem, prý je ještě malý,“ poznamenala s úsměvem paní domácí a připojila pochvalu. „Domažlické městské lesy jsou opravdu perfektní. Jsou to opravdoví profesionálové. Vždy perfektní domluva, přijeli včas, vše klapalo podle plánu.“

Nyní už strom dělá radost na náměstí v Domažlicích. Přišla i trocha smutku. „Jak se může každý přesvědčit, strom to je opravdu krásný a určitě se bude líbit. Když jsem se mladých manželů zeptal, zda je domažličtí konšelé pozvali na slavnostní rozsvícení stromku, manželé pouze rozpačitě zavrtěli hlavou na známku toho, že nikoli. Je to pořádný kus dřeva, který mohl posloužit rodině, ale oni se rozhodli jej darovat a udělat radost obyvatelům a návštěvníkům našeho okresního města. Takové mladé lidi máme v naší vesnici. Moc děkujeme,“ uzavřel Zajíc.

Má i vaše město či obec už vybraný vánoční strom? Jak probíhá rozsvěcení vánočního stromu u vás? Chcete ostatním čtenářům zprostředkovat recept na nejlepší vánoční cukroví? Pošlete fotografie, recept na mail: zapadoceske.vanoce@denik.cz

Zdroj: Deník