V 16:30 chlapec vběhl do vozovky bez vědomí dědečka, který jej doprovázel. Následně byl sražen bočním zrcátkem osobního auta, které dítě srazilo ve zhruba 80kilometrové rychlosti.

„Děvětatřicetiletý řidič osobního vozidla značky Seat jel od Semošic na Horšovský Týn. Z levé strany mu z místa mimo komunikaci do jízdní dráhy náhle vběhl šestiletý chlapec a došlo ke střetu. Chlapec se před vstupem na vozovku dostatečně nepřesvědčil, zda může bezpečně přejít, aniž by ohrozil sebe a ostatní účastníky silničního provozu. Při střetu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Plzni,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Sražený chlapec strávil v plzeňské fakultní nemocnici i středu. „Je hospitalizovaný na pozorování. Má lehká zranění,“ řekla mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová.

Požití alkoholických nápojů u řidiče a u staršího chodce vyloučili policisté dechovými zkouškami. Škoda na vozidle byla vyčíslena na pět tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.