Karel Smutný Klenčí pod Čerchovem

Já si myslím, že tu už jednou byla, tak proč ne? Záleží na prezidentu Klausovi, koho pověří sestavením vlády. Obávám se však, že při současné politické konstelaci je to neprůchodné. Našim vrcholným politikům totiž chybí politická kultura.

Jan Látka Domažlice

Má šanci dovést zemi k volbám, ať předčasným, či řádným. Určitě nemá tu politickou sílu jako řádná vláda, nemůžeme od ní čekat reformy nebo řešení hospodářské krize. Nejlepší by byly předčasné volby, k těm je ale třeba ústavní většiny v senátu i ve sněmovně.

Tomáš Budka Domažlice

Stát musí vést vláda, protože je politicky zaměřená. Právě politika buduje stát a ne nějací úředníci. Myslím, že pro republiku bude lepší, když bude nějaký čas pracovat bez vlády, kdy ministerstva budou plnit své úkoly. Chraň nás pánbůh od soudruha Paroubka.

Vladislav VilímecKdyně

Každá vláda, aby mohla cokoliv činit, musí mít podporu parlamentu. Úřednická vláda není model, který by mohl prospět současné situaci. Nejlepším řešením je vyvolat velmi rychle nové volby. Vyslovená nedůvěra vládě je podle mne nezodpovědný krok.

Antonín Pazour Holýšov

Vzpomínám si, že už jednou byla a že v tom mezidobí docela fungovala. Je to lepší než nic, ale řešení to není. Navíc nevím, jestli se mohou dvě velké politické strany, co se tak neustále hašteří, vůbec shodnout na úřednické vládě. Bude to vleklá záležitost.