„V Neukirchenu máme 30 centimetrů sněhu, ve stanici na úpatí svahu je půl metru, stejně tak ve střední části sjezdovky a nahoře u horské chaty,“ informují přátelé z Bavorska.

Středisko Skigebiet Hohenbogen bude mít díky nečekané nadílce sněhu výjimečně otevřeno již o tomto víkendu, a to v sobotu 4. i v neděli 5. prosince, vždy od 9 do 16 hodin.

„Ve všední dny příštího týdne bude skiareál ještě uzavřen, ale od soboty 11. prosince už bude otevřen denně od 9 hodin,“ upozorňují.

Připraveno je 10 kilometrů běžkařských tratí pro vyznavače klasického způsobu a tři kilometry pro milovníky novějšího stylu – bruslení.

V místě naposledy připadlo patnáct centimetrů sněhu, jsou velmi dobré podmínky ke klasickému lyžování i skaitingu. Zájemci mohou přijet až ke středisku, parkování je zdarma.

Naši sousedé investovali do areálu před zimou více než milion eur, s jejichž pomocí vybudovali nejen zásobník na 5 000 m³ vody potřebné k zasněžování, ale i na nové osvětlení sjezdovky. Nová je i půjčovna lyží a snowboardů.

Pohled na Neukirchen od horské chaty na Hoher Bogenu.