Lyžařský areál na šumavském Špičáku zahájí provoz tento čtvrtek 17. prosince 2009, kdy se hned ráno od 8,30 hodin poprvé v této sezoně rozjede čtyřsedačková lanovka. O víkendu k tomu navíc přibudou další dva stěžejní poma vleky – U Zalomeného a na Lubáku. Areál vyšel také vstříc účastníkům řady lyžařských kurzů, kterých je i před Vánoci na Železnorudsku poměrně velký počet (cca 100 lidí). Už tak byly spuštěny vleky na svazích pod hotelem Sirotek. Čtvrtek a pátek se jezdí za ceny vedlejší sezony, od víkendu pak platí ceník hlavní sezony (tabulka cen přiložena níže).

„Lyžaři budou mít k dispozici kompletní sjezdovku číslo 3 (Slalomová, délka 1405 metrů, obtížnost – červená), horní úseky sjezdovek číslo 1 a 2 (s dojezdem na „trojce“) a svah Lubák (délka 411 metrů, obtížnost - modrá). Tam kde zasněžujeme je už nyní vrstva zhruba 50 cm přírodního a technického sněhu, tam kde sněžná děla nejsou je cca 20 cm,“ uvedl majitel areálu Vladimír Kasík.

V současném mrazivém počasí je všech 24 zařízení (6 vrtulových a 18 tyčových) na výrobu technického sněhu v neustálé permanenci. Pro zajímavost jedno tzv. vrtulové dělo dokáže za hodinu vyrobit až 50 m3 sněhu. Jinak v areálu už jsou nyní k dispozici i ostatní služby jako např. půjčovna a servis lyží nebo lyžařská škola.

Ceny hlavních jízdenek pro sezonu 2009/10