„V minulých dnech připadlo cca pětadvacet centimetrů sněhu a můžeme tak pustit lyžaře na naši nejprudší sjezdovku. Nyní už je celý areál včetně snowparku v provozu,“ uvedl majitel areálu Vladimír Kasík. Nejstrmější část Šancí je lákadlem hlavně pro freridery, protože jde o neupravovaný boulový svah. Na všech špičáckých sjezdovkách leží zhruba 80 cm sněhu, Šance budou otevřeny v pátek. Na uměle osvětleném Lubáku je ve středu, v pátek a v sobotu možnost večerního lyžování od 18.30 do 21 hodin.

O víkendech mohou návštěvníci špičáckého skiareálu využívat kyvadlového Pendl BUSu provozovaného přímo lyžařským areálem Špičák. Jezdí nepřetržitě od 8.30 hodin do 16.30 hodin mezi parkovištěm Kaskády a parkovištěm na špičáckém sedle (u hotelu Karl). Lyžaře dopraví k hotelu Stella, od něhož se dá sjet zhruba dvousetmetrový úsek na lyžích přímo do skiareálu k pokladnám.

Dobré podmínky pro lyžaře jsou v ostatních železnorudských areálech. „Máme šedesát až sedmdesát centimetrů sněhu, z toho je třicet centimetrů přírodního. V provozu jsou oba vleky, půjčovna lyží a snowboardů a funguje i lyžařská a snowboardová škola,“ řekl Deníku Jan Wild ze kiareálu Samoty. Areál nabízí denně i večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

V železnorudském areálu Nad Nádražím je v průměru stále 60 až 70 cm sněhu. Mimo sjezdovky leží 40 cm přírodního sněhu. „O minulém víkendu nám připadlo dvacet centimetrů sněhu. V provozu máme všechny sjezdovky i vleky,“ informoval Ladislav Zísler ze společnosti ARC-H Hradec Králové, která areál provozuje. Návštěvníci mohou využívat železnorudského skibusu, areál proplácí jízdenky. Večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin.

Všechny vleky jezdí i v areály Belveder (cca 60 cm sněhu), ve středu, v pátek a v sobotu nabízi areál od 18 do 21 hodin večerní lyžování.

V provozu jsou i areály Weissova louka (35 cm, večerní lyžování v pátek a v sobotu), Godlhof (35 cm, večerní lyžování v úterý, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu), Alpalouka (35 cm), jezdí i sedačková lanovka a vlek na Pancíři, kde leží také zhruba 35 centimetrů přírodního sněhu.