Ani jeden z pěti návrhů znaku a vlajky Luženiček se nestane symbolem obce. Zastupitelé obce chtěli nechat rozhodnutí hlavně na občanech, kteří byli se všemi návrhy seznámeni na vývěskách a internetu. Každý mohl formou dotazníku hlasovat, který návrh považuje za nejzdařilejší.

„Nebyl vybrán ani jeden z návrhů. Nevím čím to je, ale hlasovalo pouhých osmašedesát našich občanů, což je asi pětina. To je velmi málo, proto žádný znak ani vlajku zatím pořizovat nebudeme,“ řekl starosta Luženiček František Kopecký s tím, že občany nejdříve se všemi návrhy seznámili nejen na internetových stránkách obce a na vývěskách, ale vidět je mohli i v čekárnách autobusových zastávek v Luženičkách a Luženicích.

„Do každého domu jsme roznesli anketní lístky, jejichž prostřednictvím mohli lidé vyjádřit, jaký znak a vlajku by si přáli. Současně mohli projevit i svůj názor, ke kterému z návrhů by se přiklonili,“ vysvětluje Kopecký.

Pro malý zájem místních obyvatel byla tedy soutěž o znak a vlajku obce zrušena.


„Možná se lidem ani jeden z návrhů nelíbil nebo neměli o soutěž zájem. To asi těžko zjistíme. Každopádně necháme věc uležet a za několik let to můžeme zkusit znovu,“ dodal Kopecký.


„Já jsem nehlasovala. Nechala jsem to na mladých. Ani nevím, že byla soutěž zrušena, protože jsem na poslední schůzi nebyla, ale každopádně je to škoda,“ řekla jedna z luženických občanech, která nechtěla být jmenována.


Z osmašedesáti hlasujících se šestadvaceti nejvíce líbil znak stříbrno-modře polceného štítu, vlevo se dvěma stříbrnými džbánky, vpravo s černou hlavou psa s červeným jazykem a modrobílá vlajka s vodorovnými pruhy.