„Na publikaci, která mapuje historii i současnost Luženic a Luženiček, nám byla přiznaná dotace z Programu rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji,“ uvedl starosta obce František Kopecký.

Knihu fotografií, jak dobových, tak současných zpracuje grafické studio Citadela Praha. Textovou část knihy zajistí Václav Šlajs z Luženic a Václav Mach z Luženiček se postará o fotografie. Podklady budou samozřejmě čerpány i z místních kronik.

V současné době je kniha v závěrečné fázi příprav. „Rád bych se obrátil na čtenáře Domažlického deníku, jestli by nám nemohli zapůjčit historické fotografie obou našich obcí,“ pokračuje starosta s tím, že marně shání jakékoliv snímky zámečku na Horním Baldově, který ve své době patřil významnému občanu Domažlic Antonínu Seidlovi. „Dále bychom uvítali fotky a dokumenty vztahující se ke statku Dolní Baldov. Ten byl do roku 1923 zaknihován jako majetek Karla Trauttmansdorffa, ale již od roku 1898 byl v nájmu Josefa Webera z Domažlic,“ řekl Kopecký.

Luženickým schází i fotografie bývalého hospodářského dvora ve Ždánově, který patřil Pivoňskému klášteru. „Všechna tato místa mají historický vztah k našim obcím. Předem bych chtěl poděkovat za jakékoliv snímky z výše uvedených míst. Všechny samozřejmě vrátíme majitelům,“ dodal Kopecký.

Majitelé žádaných snímků se mohou obrátit přímo na starostu Luženiček Františka Kopeckého, tel. 279 722 209 nebo 605 824 639, email: obec@luzenicky.cz.