Za dva miliony a dvě stě tisíc korun opravili letos o prázdninách v Luženicích mateřskou školu.

Z původní budovy, kde byla dříve národní škola, dokázal Obecní úřad v Luženičkách, kam Luženice spadají, během čtyř let vybudovat téměř nový objekt. Opravy zahájil před čtyřmi lety výměnou střestřešní krytiny. O tři roky později přišla na řadu kompletní obnova vnitřku objektu.

„Bylo potřeba vylepšit úplně všechno, takže z původní stavby zbylo jen holé zdivo. Budova byla vlhká, opadávala omítka, a proto bylo nutné udělat i novou izolaci,“ vysvětluje starosta František Kopecký.

Obci se podařilo na opravu získat dotaci od Krajského úřadu Plzeňského kraje z Programu obnovy venkova ve výši půl milionu korun.

„Letos jsme dodělali omítky a venkovní fasádu. Jsme rádi, že je vše hotové a že jsou děti spokojené. Chystáme se ještě odkoupit zahradu v sousedství školky, aby měly i nové hřiště,“ dodal Kopecký.

„Máme obrovskou radost z tak krásné školky. Děti jsou šťastné a nové prostředí se jim velice líbí. Díky výborné spolupráci s obecním úřadem a peněžitým darům od sponzorů dostanou naši předškoláci také nové vybavení do školní zahrady. Už jsme objednali zahradní domek, dále také pohyblivou lávku, šplhací věž se skluzavkou a zahradní nábytek. Od obecního úřadu máme slíbenou i pergolu,“ pochlubila se Deníku ředitelka luženické mateřinky Marie Veselá.