Sedmasedmdesátiletý Miloslav Zikmund z Klenčí pod Čerchovem je nejstarším (zato však velmi aktivním) členem Mysliveckého sdružení Luh Draženov a myslivosti se věnuje už 61 roků.

„Je držitelem mysliveckého vyznamenání II. a III. stupně Za zásluhy o myslivost, dále i vlastníkem věrnostní medaile za myslivost,“ dozvěděli jsme se na Zikmunda od jeho kolegů ze sdružení.

Do luženické mateřské školy přijel dětem ukázat kůže z vlka, divočáka, jezevce, lišky, kuny a také různé schozy jelení, dančí a srnčí zvěře,“ řekla nám o návštěvě myslivce učitelka Hana Hrušková s tím, že předškolákům kromě jmenovaného přivezl ukázat i knihy o myslivosti a výcviku loveckých psů.

„Do školky nám věnoval řadu mysliveckých časopisů a kalendářů s obrázky zvířat. Hned od začátku si získal svým přístupem důvěru dětí, které ho oslovovaly: ´strejdo´. Poutavě vyprávěl o mysliveckých tradicích, vysvětlil dětem, jak se mají chovat, pokud naleznou opouštěné mládě. Při svém vyprávění nezapomněl ani na nejlepšího přítele člověka,“ doplnila Hrušková. Zasloužilý myslivec prý tak poutavě vyprávěl svoje příhody a zažitky z lesa, že děti vydržely nejen soustředěně poslouchat, ale nebály se zeptat na to, co je zajímalo.