„Ke koním mám obrovský respekt a jako ke všem zvířatům i kladný vztah. Když mě oslovila paní Blanka Schröpferová a vysvětlila mi situaci, přišlo mi velice hezké, co tady pro zvířata dělají. Proto bych jim velice ráda pomohla,“ řekla Lucka Vondráčková, která si nejdříve prohlédla všechny stáje a postupně se seznámila s osudy jednotlivých koní.

„Na koni jsem se musela naučit jezdit kvůli pohádce, ve které jsem hrála, a velice se mi to hodilo i pro mou další roli Johanky z Arku ve francouzském filmu,“ pokračuje Lucka.

Pomoci útulku se rozhodla i proto, že sama prý životem prochází pěkně, a když tohle někomu chybí, je třeba mu pomoci.

„Příběhy těchto koní jsou strašné. Nechápu, jak se někdo může ke zvířatům takhle chovat. Myslím, že by vše řešil rychlejší a razantnější postup vůči lidem, kteří zvířata týrají. Je štěstí, že jsou i takoví lidé, kteří mají oči i srdce otevřené a zcela nezištně dokáží osudy týraných zvířat obrátit k lepšímu,“ dodala Vondráčková.

„Jsme moc rádi, že Lucka přijala naše pozvání a podala pomocnou ruku. Oslovila jsem ji loni před Vánocemi na jednom z jejích koncertů a ona se rozhodla náš útulek, kde stále chybí peníze a bez sponzorů by nemohl fungovat, podporovat. Domluvili jsme se, že nafotíme s Luckou propagační materiály pro útulek a ona je bude rozdávat i na svých koncertech,“ řekla vedoucí mířkovského útulku a předsedkyně Občanského sdružení SOS život pro koně Blanka Schröpferová s tím, že by rádi přistavěli další stáje, neboť více koní se sem již nevejde.

Útulek funguje v Mířkově už pátým rokem.

V současné době se zde starají o třináct koní.

Azyl zde získá ale každé zvíře, které se ocitne v nesnázích.

Příkladem je ovečka, několik psíků, ježek Pepa a uzurpátorský kačer Adolf.

„Všichni, kdo se zde o zvířata starají, to dělají zcela nezištně, bez nároku na peníze. Je zde práce od rána do večera dost,“ dodala Schröpferová.

Nejen osudy koní, o které se v útulku pro staré a týrané koně v Mířkově starají, ale i našim čtenářům již dobře známý ježek Pepa, uchvátil zpěvačku Lucku Vondráčkovou, která se stala patronkou útulku.

Lucka si Pepu nejdříve pochovala trochu s obavou, ale poté si ho důkladně prohlédla ze všech stran a vyslechla si jeho smutný příběh se šťastným koncem.

Pro připomenutí: Vloni na podzim našla vedoucí útulku Blanka Schröpferová Pepu na ulici v Plzni jako maličké ježčátko. Dnes je Pepa domácím mazlíčkem a jeho největší zálibou je rochnit se v pytli s plastovým odpadem