Josef Hofman a Jan Vychopeň z víceletého gymnázia letos předčili loňského vítěze Lukáše Krhouna ze Základní školy Mrákov. Tato trojice stanula v čele výsledkové listiny talentové soutěže v psaní na PC klávesnici, již podruhé hostila domažlická střední škola – VOŠ, OA a SZŠ Domažlice.

„Kdo umí psát na klávesnici, má volnou hlavu a nemusí se zaměřovat na to, které písmeno kde leží. Píše automaticky a při tom spekuluje o dalším textu a myšlenkách,“ říká autor programu ZAV (psaní všemi deseti) Jaroslav Zaviačič.

Právě on a mistryně světa v psaní na PC klávesnici Helena Matoušková byli garanty uvedené soutěže.

„Letos jsme o patronát požádali starostu Domažlic Miroslava Macha. Soutěž je pro žáky základních škol motivační, přiznávám, pro nás pak marketinková. Loňský vítěz Lukáš Krhoun má už u nás přihlášku ke studiu,“ vysvětlila ředitelka Věra Prantlová. V úvodu omluvila žáky z Realschule Furth im Wald, kteří nepřijeli kvůli spoustě sněhu, který ze středy na čtvrtek napadl.

Ve 43členném startovním poli převažovala děvčata, hochů bylo 14. Účastníci, které vyslalo Gymnázium J. Š. Baara, dále školy z Mrákova, Klenčí, Kolovče, Blížejova, Kdyně, Hostouně, Bělé a domažlická Komenského 17 zaplnili tři učebny. všechny navštívili postupně jak garanti soutěže, tak i domažlický starosta.

„Téhle dívce to jde pěkně ,“ prohlásil směrem k ředitelce Prantlové starosta Miroslav Mach.

„Ve škole máme psaní na klávesnici jako předmět,“ vysvětlila oběma Tereza Hájková, která svůj um korunovala pěkným 5–6. místem, o které se podělila s Jakubem Němcem z Mrákova, když čtvrtou příčku obsadila nejlepší z dívek, Tereza Müllerová z klenečské školy.

„Program Zaviačič, který používáme při soutěži, už zakoupili v mrákovské škole,“ podotkla k pěknému umístění tamních žáků vedoucí soutěže Alena Šustrová.

„Účast je větší než vloni a výsledky lepší, což mne těší. Jen mne mrzí, že nemohli přijet Furthští,“ uvedla Deníku po vyhlášení pořadí ředitelka Prantlová.

Výsledková listina

Výsledková listina I. část.
Výsledková listina II. část.