V sochařskou galerii pod širým nebem se postupně mění areál Lomečku u Starého Klíčova. Dalších pár soch sem přibylo po skončení sympozia, které se zde konalo již počtvrté.

Ještě ráno posledního dne sympozia neměli sochaři umístěné žádné ze svých děl. „Do večera jsme ale pořádně ´mákli´,“ smál se jeden z provozovatelů Lomečku Zdeněk Zrůst s tím, že závěrečná vernisáž, kterou sympozium vyvrcholilo, jej vzala pěkně za srdce.

„Ještě loni jsem se z toho tolik netěšil, vnímal jsem to tak trochu jako povinnost, protože nemám moc rád oficiality, ale letos už jsem to cítil jinak. Strašně mě potěšilo, co tu vzniklo. Jsou to opravdu unikátní záležitosti! Už teď začíná mít Lomeček podobu galerie. Je to místo, jakých mnoho není, tolik soch od různých autorů v tak krásném prostředí nikde nenajdete,“ zdůraznil Zrůst.

Jan Kondrys například po loňské žabce, která stojí přímo u břehu, vytvořil letos mušli. „Socha Umberta Righera, kterou nazval Reflexe Lomečku, vznikla vlastně náhodou, jako druhá jeho práce letos tady. Je to podle mě ta nejúspěšnější z letošního sympozia, já jí říkám Indiánská hora,“ poznamenal Zrůst. Další ze sochařů, Francouz Vincent Brodin, pak vytvořil jakousi bránu, která vás přivítá u zadních pláží Lomečku.

Nejbližší akcí, která se v Lomečku nyní uskuteční, je Destroy party vol. 3, na které v sobotu 30. srpna vystoupí Kill The Pain, Diphteria a Bed Sores. Těšit se přitom můžete i na live projekci. Začíná se ve 20 hodin.