Třiasedmdesátiletý patriot Svaťáku (což je pro obec za Radnicemi vžitý název) absolvoval s umělcem klukovské hry. „Karel byl tedy o sedm let starší, ale spojovala nás láska k muzice. Pak se sice naše cesty rozešly, ale v pokročilejším věku si k nám přijížděl odpočinout a pro setkání s přáteli si vždy našel čas. Měl obrovský přehled a vyzařovala z něho pokora i moudrost. Byl to zkrátka normální chlap, na kterého tady budeme s úctou vzpomínat,“ zdůraznil Krhounek.

Tísnivou atmosféru v liduprázdné vesnici znásobovala uplakané počasí. Právě mezi kapkami deště starostka Alena Manková instalovala pietní místo u lípy, jejímž patronem se stala Gottova rodina: „Jela jsem ráno na pohřeb do Plzně a smutná informace mne zastihla těsně před krematoriem. Hned při návratu jsem pořídila květinu, fotografii a malé zákoutí bude alespoň symbolickým uctěním památky muže, který proslavil Českou republiku ve světě.“ Manková připomněla, že při posezeních na předzahrádce restaurace pan Karel ze sebe chrlil desítky vtipů, ovšem o zpěvu slyšet nechtěl. „Právě dnes máme dostat do nového parku vybavení ke kvízu o známých postavách Svaťáku. Mistr tu pochopitelně chybět nesmí,“ dodala představitelka obce.

Památkou pro obyvatele bude třeba obraz starého stavení s mladou dívkou, který několikanásobný Zlatý slavík daroval obci s vlastnoručním věnováním. Doslova zlatým písmem se do dějin Svaťáku zapsal před šesti lety, když ho zastupitelé požádali o sponzorský příspěvek na dětské hřiště. „Říkali jsme si, zda by uvolnil dvě stě tisíc korun. Ale zeptal se, jak by nám znělo čtvrt milionu. A tuhle částku jsme obdrželi,“ vzpomínal na příjemný okamžik bývalý starosta Josef Kořínek.

Mladý Karel jezdil k babičce do vísky, ze které pocházel jeho otec, na prázdniny. Už tehdy rád zpíval a také maloval. Pravidelně se na sever Rokycanska vracel, aby na hřbitově uctil památku svých blízkých. O upravený pomník se stará jeho sestřenice Hana, která v obci žila s Gottovým dlouholetým řidičem Oldou Havránkem. Jeho úmrtí před dvěma lety zpěváka viditelně zasáhlo.