„Ve skutečně havarijním stavu je spojovací chodník mezi Mánesovou a Michlovou," zmínil při posledním jednání zastupitelů Jan Pangrác (KSČM).

„Špatný povrch je i v Kunešově ulici nad penzionem pro seniory. Když maminy tlačí kočár do kopce, kolečka jim vibrují a musí dávat velký pozor, kudy projet," popsala Jana Bobalová.

„Víme o tom. Existují dvě varianty, jak nechat chodníky opravit. Buď necháme zhotovit takové, které mají betonový podklad. V takovém případě to musí projektant vyprojektovat, je nutné udělat výběrové řízení, připravit tři projektové dokumentace po sobě, rozpočty, je to administrativně náročné a nákladné. Při podobném postupu by nám na to nestačilo 10 milionů korun," nastínil starosta Miroslav Mach (SPMD).

„Chceme je proto postupně opravit jako nedávno v ulicích Švabinského a Mánesova. Nejprve se chodníky musí očistit a pak na ně dát třícentimetrovou vrstvu asfaltu," popsal Mach a dodal: „Letos bychom měli stihnout zadat za asi 700 tisíc korun opravu těch nejhorších úseků."

„Jeden důchodce mě upozornil na to, že na chodníku na Kozinově Poli upadl, rozbil si nos, tekla mu krev a při pádu mu vypadl mobil z kapsy a rozbil se," popsal zkušenost jednoho z obyvatel zastupitel Pangrác.

„Město je samozřejmě na mnohá rizika pojištěno. Chodec však musí dbát zvýšené opatrnosti, když vchází na úsek ve viditelně horším stavu," odpověděl starosta Mach.