Projekt vyjde na 7,8 milionu korun a většina částky půjde z obecního rozpočtu. „Máme vysoutěženého dodavatele. Práce začnou v červenci a měly by být hotové do konce roku. Už je to opravdu potřeba. Obyvatelé sídliště, kde je šestapadesát bytů, nemají vozy kam dávat. Parkovacích míst je tady jen pár,“ nastínil starosta Kouta na Šumavě Bohuš Havlovic.

Jeho slova potvrdila Jana Kmentová, jež v sídlišti vlastní byt. „Situace už je téměř neúnosná. Hodně se zhoršila v posledních několika letech. Nejhorší je to odpoledne, kdy se lidé vracejí z práce, nebo o víkendech. Dnes už má skoro každá rodina dvě auta, někdy i tři. Proto je občas problém se k bytovce dostat. Vozy stojí po obou stranách cesty, některé dokonce před vchodem, takže musíte být opatrný,“ popsala Kmentová. Za chystanou změnu je ráda. Podle ní se tím zvedne i kvalita bydlení. „Rozhodně to tady prokoukne,“ doplnila.

Díky revitalizaci se sídliště stane jednostranně průjezdným, dosud tudy šoféři museli od vzdálenějších bytových domů couvat. Dojde také na nutné terénní úpravy, novou výsadbu, v lokalitě vznikne i dětské hřiště.