Lidé žijící v Domažlicích jsou mnohdy rozhořčeni z domů, které v ulicích i samotném centru chátrají a upozorňují na ně. A to od bývalého hotelu na Vavřinečku, přes Hubáciův dům až po bývalou textilní továrnu. Nespokojenost se dotýká ale také stavu radnice.

„Máme tady plno chátrajících domů, které dělají ostudu před návštěvníky, bohužel jsou většinou v soukromém vlastnictví, takže s tím příliš město neudělá. Ale s čím by mohlo, to je radnice. Ta by si rozhodně zasloužila kompletní rekonstrukci, vždyť to je hlavní budova města. S tou by vedení mělo něco udělat,“ upozorňoval jeden z místních Václav Vavřička.

A dočkat by se mohli, alespoň první části. „Projekční kancelář dokončuje projektovou dokumentaci na opravu střechy a věže radnice," sdělil starosta Domažlic Stanislav Antoš.

Kromě toho ale například další z obyvatel František Bezvoda poukázal i na další nedostatky. „Chodníky po rekonstrukci silnice I/22 jsou nedodělané, zůstal tam pruh bez asfaltu. Omítka zdi u letního kina je opadaná, je na to hrozný pohled. A to nemluvím o nedostatcích na pivovaru, kde místy také opadává omítka a je problém se sanitrem na východní stěně. V hodně špatném stavu je také informační tabule pro turisty, ze které už lidé ani nic nepřečtou,“ vyjmenoval své poznatky Bezvoda.

I v těchto případech už se začíná dělat na nápravě. „Ohledně chodníku u I/22 byl na první etapu v ulici U nemocnice vybrán dodavatel a zastupitelstvem schváleno rozpočtové opatření. Na opravu zdi letního kina bude zadána zakázka. Pivovar je v záruce a vše průběžně uplatňujeme po dodavateli stavby,“ informoval starosta.