Výhodnější ceny i zvědavost přilákaly včera stovky lidí do nově otevřené prodejny Lidl v Holýšově. Řadě z nich přitom nebylo líto vstávat opravdu hodně brzy. Slavnostní zahájení provozu bylo stanoveno na sedmou hodinu ranní.

Novotou zářící obchod lemovala před otevřením malá fronta s nákupními vozíky.
„Přijela jsem nakoupit suroviny na pečení vánočního cukroví,“ sdělila Veronika Havlíková, která se za nákupem do Holýšova vydala z Horšovského Týna. „Dostali jsme do schránky leták, takže jsem předem věděla, že se mi to vyplatí. V akci tu mají opravdu hodně levnou mouku, ztužené tuky a oleje. Vezu je rovnou i pro tchýni.“

Holýšovský Lidl je vůbec první prodejnou řetězce na domažlickém okrese.
„Je také jednou z prvních prodejen, u které máme kromě naší prodejní plochy ještě externího prodejce čerstvého masa a uzenin,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Lidl Sandra Kipeťová a pokračovala: „Našim zákazníkům chceme být co nejblíže, a proto i na Domažlicku stále hledáme pozemky, kde bychom mohli postavit další prodejny.“

V Holýšově najdou zákazníci Lidlu stejný sortiment jako v ostatních více než 180 obchodech tohoto jména.
„Standartní je i velikost obchodu a rozmístění zboží. Naši zákazníci tak ví, kde co najdou, ať navštíví náš obchod v jakékoliv lokalitě,“ poznamenala Kipeťová.

Město Holýšov výstavbu nového obchodu podporovalo.
„Je to určitě pozitivum, proto jsme také pomáhali s převodem pozemků, abychom výstavbu Lidlu umožnili,“ uvedl starosta Antonín Pazour. „V Holýšově je poměrně vysoká zaměstnanost, řada lidí z okolí sem za prací dojíždí, a tak určitě uvítají další možnost k nákupům. Zároveň se nám podařilo zastavět jedno z těžko využitelných míst ve městě. Byl to takový kout, který se i špatně udržoval,“ dodal starosta.

Konkurence mezi obchody s potravinami se na Domažlicku brzy ještě zvýší. První prodejnu se totiž chystá otevřít také řetězec Kaufland, a to v areálu bývalého pivovaru v Domažlicích.