Vyrazit na hřbitov, zapálit svíčku, uctít památku svých zesnulých a na parkovišti pak najít vykradené auto.
Takových nepříjemných zkušeností každoročně přibývá právě v tyto dny, kdy odlehlá místa posledního odpočinku navštěvují v hojné míře nejen příbuzní zesnulých, ale i ti, kterým úcta k mrtvým nic neříká – zloději.

Ti totiž moc dobře vědí, že návštěvníci hřbitova ponechají své vozidlo zaparkované na delší dobu bez dohledu.
I přes zvýšený dohled policistů a městských strážníků někteří návštěvníci hřbitova zlodějům přímo nahrávají.
„Lidé jsou nepoučitelní. Nechat to tu takhle na očích, kdyby to dali alespoň do kufru. Zloději dneska otevřou auto za pár vteřin," řekl jeden z návštěvníků hřbitova.

I včera vyrazila policejní mluvčí Dagmar Brožová ke hřbitovům, rozdávala letáčky a návštěvníky hřbitova upozorňovala, aby byli na své věci opatrní. Přesto jsme v autech u holýšovského hřbitova viděli na sedačkách ležet kabelky, batohy i celé nákupy.

Tyto situace jsou přímo magnetem zlodějovy pozornosti a při návratu ze hřbitova mohou lidé nalézt jen rozbité okno a vykradené vozidlo.
„Proto ještě jednou upozorňujeme občany a žádáme je, aby nenechávali ve vozidlech žádné cennosti, jako jsou fotoaparáty, peněženky, kabelky, mobilní telefony, batohy a jiná zavazadla, ale ani oblečení a další věci. Z praxe je známo, že někdy stačí k vloupání do vozidla opravdu jen pár vteřin," upozorňuje Dagmar Brožová.

U příležitosti dnešního svátku navíc policisté naplánovali i několik dopravně bezpečnostních akcí, a budou tedy kontrolovat i řidiče.