Horšovskotýnská radnice udělala další krok k tomu, aby občané mohli služby úřadu využívat co nejpohodlněji. Na městském úřadě totiž začal sloužit poplatkový automat. Zatím je určený pouze pro výběry správních poplatků na odboru dopravy a silničního hospodářství, ale do budoucna bude jeho využití ještě širší.

"Klientům umožní hradit zákonné platby prostřednictvím moderního způsobu bezhotovostně. Najdou ho v prostoru u odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Horšovský Týn.

close Poplatkový automat na horšovskotýnské radnici. info Zdroj: Město Horšovský Týn zoom_in Poplatkový automat na horšovskotýnské radnici.

Klíčový je QR kód, který klienti obdrží u konkrétního úředníka. Buď již sumu k úhradě obsahuje, nebo si ji sami navolí. U samotného automatu jde o jednoduchou a intuitivní obsluhu prostřednictvím dotykového displeje," informuje město na svých oficiálních internetových stránkách.

Radnice uvažuje, že časem bude možné automat využívat pro výběr poplatků za komunální odpad, poplatků ze psů, ale například i pro výběr poplatků za cestovní doklady. Zaplatit bude možné vše, co bude obsahovat QR kód.

"Poplatkový automat na odboru dopravy a silničního hospodářství funguje zároveň jako vyvolávací zařízení. Nově je vyvolávací zařízení nainstalováno i před kanceláří evidence obyvatel (občanské průkazy a cestovní pasy). Na monitoru vyvolávacího zařízení si zadáte požadovanou činnost a vytisknete lístek. Obslouženi budete v pořadí došlých klientů," informuje úřad.

Na úřad se lze objednat on-line, a to prostřednictvím webových stránek města Horšovský Týn www.horsovskytyn.cz (sekce Úřad – On-line objednání na úřad).