Již tradičně byly dobrovolnice v Tescu na Borských polích v Plzni. „Lidé chodí, darují nejčastěji rýži, těstoviny, konzervy nebo dětskou výživu. Někteří si říkají i o seznamy, aby věděli, co nakoupit, nebo se radí, co je nejvíce potřeba,“ řekla jedna z dobrovolnic Markéta Škodová.

Stejně tak se sbírka konala i v klatovském Tescu, kde tentokrát nebyla sbírka příliš úspěšná. „Tentokrát daruje zboží méně lidí. Možná je to dobou, která nyní je, těžko říci. I tak ale děkujeme všem, kteří se zapojili,“ řekla klatovská dobrovolnice. Dle jejích slov nejvíce lidé dávali oleje, kečupy, mouku, těstoviny, drogerii a podobně.

Vědci, ochránci přírody a s nimi i veřejnost mají nyní unikátní šanci nahlédnout do života divoké šumavské vlčice. Podařilo se ji odchytit a nasadit jí telemetrický obojek.
Unikátní projekt na Šumavě. Obojek hlídá už druhou divokou vlčici

Darované zboží ze všech prodejen bude převezeno do skladů potravinových bank, odkud se následně rozveze potřebným. Pomoc je směrována zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi a pokrývá všechny okresy v České republice.

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se v rekordním počtu 1 318 prodejen podařilo vybrat 357 tun potravin. Zákazníci rovněž přispěli 53 tunami základní drogerie a hygienických potřeb. „Česko se stále potýká s koronavirovou krizí a bohužel to není krize jediná. Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, v posledních dvou letech výrazně roste. Mnoho obyvatel přišlo o zaměstnání i o úspory, což vyvolává nedostatek finančních prostředků, které by pokryly alespoň nejnutnější životní potřeby. Moc proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením,“ uvedla ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Potravinová sbírka v obchodech se konala jen v sobotu, ale i nadále můžete pomoci on-line, a to přes internetové obchody Rohlik.cz, Košík.cz a iTesco až do 30. listopadu.