Sbor je vybaven veškerou technikou, kterou potřebuje k případnému zásahu, a vlastní i stařičkou a stále funkční stříkačku z roku 1935. Za poslední léta nebylo naštěstí potřeba, aby tato technika sloužila k hašení požáru.

„Naposledy jsme zasahovali při povodních v roce 2002, kdy jsme celou noc odčerpávali vodu ze sklepa domu,“ říká Vladimír Černý s tím, že proti požárům je obec vybavená i šesti hydranty, které jsou napojené na obecní vodojem.

Libkovští hasiči se sice neprezentují na soutěžích, ale jsou organizovaní spíše přes kulturu. Stojí za pořádáním téměř všech akcí, kterých se v Libkově během roku koná opravdu hodně.
„Většinu akcí pořádáme společně s obecním úřadem. Společenských akcí v Libkově je během roku opravdu dost. Pokud bych měl začít od začátku, je to Hasičský bál, masopust, který je organizován spolu s Loučimskými, dětský masopust, před několika lety zde bylo obnoveno MDŽ, stavění máje, pak jsou to různé akce pro děti a také couvání traktorů s vlekem, což je opravdu velká a oblíbená akce,“ pokračuje Černý.

Couvání traktorů s vlekem se letos může chlubit už jedenáctým ročníkem. Tato akce, která se koná pravidelně třetí neděli v červenci, nahradila dvaadvacet let trvající veselici na rybníku.

„Couvání traktorů vzniklo vlastně z hecu v hospodě. Chlapi se vsadili o to, že nezacouvají s vlekem okolo Libkova. Slovo dalo slovo a byl tu nultý ročník. Rok jsme si dali pauzu a pak jsme to rozjeli oficielně,“ popisuje Černý.


Starosta hasičů si pochvaluje i postoj místních, kteří se neptají, kdo jakou akci pořádá, a okamžitě pomohou s přípravami. „Když se něco připravuje, zapojí se celá vesnice. Už jsme tak natrénovaní, že jde všechno jako po másle, protože každý ví, co má dělat.


Jedinou bolístkou místního sboru je, že nedokáží dát dohromady družstvo, které by libkovský sbor reprezentovalo na soutěžích.


„Ve sboru převažují členové, kterým je kolem padesáti let. Máme tady pouze pět kluků ve věkové kategorii, jež je po hasičský sport vhodná. Část se jich dala na fotbal, což je naše velká konkurence, a dva studují na vysoké škole, takže domů jezdí jen na víkendy. Protože tady ale máme spoustu dětí od deseti do patnácti let, věřím, že se, až trochu dorostou, družstvo dohromady dá. Tato mládež dnes jezdí do kroužku mladých hasičů do Dlažova. U nás bohužel není nikdo, kdo by se jim mohl věnovat tak jako v Dlažově. Práce s dětmi musí být na úrovni a vyžaduje spoustu času,“ vysvětluje Černý.

Libkovští hasiči se kromě pořádání akcí starají o vlastní techniku a pravidelně zajišťují jarní úklid v obci.