Akceschopnost jednotek dobrovolných hasičů mrákovského okrsku byla prověřena v průběhu námětového cvičení, které se letos konalo v Pasečnici.

„Účelem těchto požárních cvičení je výcvik a prověření schopností jednotek a jejich techniky při dálkové dopravě vody na místo možného požáru, kde je špatná přístupnost cisteren,“ uvedl Václav Vaněk, velitel okrsku Jednotek požární ochrany Mrákov. Letošního cvičení, jehož námětem byl požár místního kravína, se poprvé zúčastnili i zástupci Hasičského záchranného sboru v Domažlicích.

„Je velice důležité, aby se jednotky dobrovolníků spolu naučily spolupracovat a věděly, jak postupovat při dálkové dopravě vody na hořeniště. Jsou místa, kam se naše cisterny špatně dostávají a v takových případech je spolupráce nezbytná,“ sdělil Milan Mathauser z domažlického sboru HZS Plzeňského kraje.

Standardní výcvik jednotek dobrovolných hasičů mrákovského okrsku má každý rok jiný námět a koná se vždy na jiném místě. Letošního cvičení v Pasečnici se zúčastnily jednotky z Mrákova, Stráže, Nevolic, Tlumačova, Pasečnice, Pelechů a Starého a Nového Klíčova.

„Jsem spokojen jak s účastí, tak s výkonem všech zúčastněných. Po odborné stránce byli spokojeni i zástupci profesionálů, kteří se před zahájením praktického cvičení ujali proškolení našich dobrovolných jednotek“ dodal Vaněk. „Těchto cvičení se zúčastňujeme pravidelně. Získáme nové zkušenosti, neboť je to něco úplně jiného než na soutěžích,“ řekla Deníku velitelka SDH Pelechy Hana Váchalová.