Na zahrádce za Klenčím vypěstoval dýně gigantických rozměrů.

„Letos je extra rok. Škoda, že jsem dýně nepřihlásil do soutěže, která se nedávno konala v Jakubově. Tyhle naše největší mají odhadem 40 až 50 a 70 kilogramů,takže šance by byla,” říká Beneš.

Do země dával se synem Markem sazenice dýní v květnu. „Nejlépe rostou na kompostu. Tady jsem kompost dal na záhon, na něj na jaře vložil deseticentimetrovou vrstvu posekané trávy, která předpěstovaným sazenicím drží vláhu, dusí plevel a není s nimi žádná starost,” prozrazuje Beneš svůj recept nejen na maxidýně.

Vzhledem k tomu, že nebylo největší kousky kde zvážit, alespoň jsme je změřili. Menší dýně měla po obvodu 154 cm, respektive přes stopku 192 cm. Větší se pyšnila 192 cm ´kolem břicha´ a 216 cm jsme naměřili obvod na výšku.

„Na zahradě mě práce baví, dýně jím a nejraději je mám jako kompot. Na internetu jsme našli i různé další recepty. Takhle velké dýně jsem zatím nikde neviděl, ale když jsme jeli z dovolené, v Rakousku u Vídně měli také velkou úrodu dýní, byly malé, ale rozsekali je a hnojili s nimi. Hodně jsem se divil,” uvedl Deníku Marek, který chodí do 4. tř. ZŠ Blížejov. Právě tam skončí na vyřezání pro Halloween jedna z obrovských dýní.

„Druhou bych chtěl také věnovat nějaké škole, mohu ji i přivézt. Stačí, když mi zavolají na číslo 728 758 920,” zakončil nabídkou školákům Beneš.

MAREK BENEŠ S DÝNĚMI. Jednu hodlá ve škole vyřezat o Halloweenu, druhou chce jeho otec darovat.