„V letošním roce jsme díky velkému nárůstu počtu dětí v oddílech museli navýšit i kapacitu tábora v Újezdě. Místo obvyklých 40 – 45 dětí nám pojede 60 dětí. Většina z nich jsou členové naší pionýrské skupiny, asi 10 dětí je nečlenů, ale to jsou vesměs ty, které jezdí už řadu let, takže když zbydou místa, nabízíme jim je přednostně," popsala za pořadatele z domažlické pionýrské skupiny Mír Dagmar Čechová.

„Hodně dětí pojede letos poprvé, protože do Pionýra přišly v září. Jsme rádi, že máme plno, je to pro nás známka toho, že svou práci neděláme špatně a náš tábor má dobrou pověst. Mnozí rodiče dávají děti do oddílu právě kvůli táboru," dodává Čechová.

Rodiče objednávají táborové pobyty i v domažlickém Domu dětí a mládeže Domino.

„Zájem postupně narůstá. Posledních asi osm míst máme ještě v pobytovém táboře v Mrákově. Více volných míst je pak v příměstských táborech v Domažlicích, které jsou zaměřeny na sport a angličtinu," uvedla ředitelka DDM Domino Kamila Bendová.

„Právě o angličtinářský příměstský tábor byl loni velký zájem, tak jsme připraveni uspořádat i druhý běh od 4. do 8. srpna, pokud se nedostane na všechny zájemce v prvním termínu od 28. července do 1. srpna," plánuje Bendová.

„Všechna místa na našem táboře Indiánské léto na Rudolfově Pile jsou již rozebraná. Volná místa jsou ještě na táboře Škola malých doktorů v termínu  28. června až 11. července," popsala aktuální stav  Jana Hořeňovská z domažlického oblastního spolku Českého červeného kříže.

Kolik zaplatíte?

Pobytový tábor Mrákov
(7.-13.7., pořádá DDM Domino)
1800 Kč
Příměstský tábor Domažlice
S hlavou v oblacích
(11.-15.8., pořádá DDM Domino)
950 Kč
Příměstský tábor Domažlice
S angličtinou za zábavou
(28.7.-1.8., pořádá DDM Domino)
950 Kč
Škola malých doktorů Rudolfova Pila (28.6.-11.7., pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže)
4000 Kč
Příměstský tábor Domažlice pro děti od 5 let do 2. třídy (4.-8.8., pořádá Pionýrská skupina Mír)
1200 Kč
pro děti od 3. do 5. třídy (11.-15.8., pořádá Pionýrská skupina Mír)1200 Kč