Ty jsou nyní ve většině případů již zcela obsazeny.

„Zájem je velký. Plno máme už prakticky dva měsíce. A náhradníci stále čekají, jestli se někdo na poslední chvíli neodhlásí," uvedla Ivana Mochurová, vedoucí pionýrské skupiny Jitřenka Kdyně, která letos pořádá dva tábory na Zelené Lhotě. „Ty, na které se nedostalo, někdy odkazuji na další tábory v kraji, ale většinou se jim jinam nechce, protože jsou zvyklí na nás," dodala.

Jitřenka navíc letos poprvé uspořádala i příměstský tábor. „Nic takového totiž zatím ve Kdyni nebylo a máme u nás hodně malých dětí, které se rodiče zatím bojí pustit na klasický tábor," dodala Mochurová.
Další kdyňská pionýrská skupina Safír pořádá hned čtyři letní tábory a také ty jsou plné. Dva z nich se konají v Plichticích u rybníka Hnačov na Klatovsku a další dva jsou vodácké – děti sjíždějí řeku na kánoích a střídají tábořiště.

„Vodácké tábory jsou atraktivním lákadlem, ty v Plichticích pro přibližně osmdesátku dětí zase mají dlouholetou tradici," poznamenal vedoucí Safíru Jakub Hrubý.

Beznadějně 'vyprodáno' je například i v pobytech pořádaných domažlickým Domem dětí a mládeže Domino.

„Pobytový tábor v Mrákově byl zaplněn ihned," řekla ředitelka Domina Kamila Bendová. „Náš příměstský sportovní tábor je také plný, další nazvaný S hlavou v oblacích rovněž. O tábor zaměřený na angličtinu byl vloni obrovský zájem, tak jsme letos uspořádali rovnou dva běhy a oba jsme naplnili," dodala.

Dva příměstské tábory v Domažlicích a jeden pobytový v Újezdě pořádá pionýrská skupina Mír Domažlice.

I ony jsou zcela naplněny. „Do Újezda jsme pro táborové vedoucí koupili nové stany, abychom uvolnili chatky pro děti a navýšili tak kapacitu o přibližně deset míst," podotkla vedoucí tábora Dagmar Čechová.
Plno mají i holýšovští skauti, kteří stráví letní tábor na Havlíčkobrodsku ve Sluneční zátoce, památném místě konání táborů Jaroslava Foglara.

Volná místa se však ještě najít dají.

Například na táborech pionýrů z Kolovče. Ti pořádají od 6. do 19. července v Nemanicích tábor s podtitulem Cestou Indiana Jonese a od 30. července do 3. srpna putovní tábor.

„Indiana Jonese se zúčastní asi 42 dětí, takže máme obsazeno dostatečně, ale pokud by měl někdo zájem, tak volná místa ještě jsou," vysvětlila za organizátory Martina Bozděchová. „Stejně jako na putovním táboře, který letos zkoušíme úplně poprvé," dodala.

Ne vždy se však podaří tábor naplnit. Domažlický Český červený kříž bez problémů sehnal zájemce na svůj tábor Indiánské léto na Rudolfově Pile, zato čtrnáctidenní tábor s názvem Škola malých doktorů na stejném místě úspěch neměl, a musel být proto zrušen.

„Pořádáme ho každý rok, ale letos o něj nebyl zájem. Stojí čtyři tisíce korun, a to bylo pro rodiče prostě moc," vysvětlila Jana Hořeňovská z domažlického Červeného kříže.