"Modelářský silvestr už má u nás v klubu tradici, letos je počasí o hodně lepší než vloni," pochvaloval si předseda klubu Zdeněk Drbal.

Bílý sníh sice zasypal letiště, ale to vůbec nebylo na škodu. Stačilo pár pěšinek a létalo se o sto šest. Sice netradičně jen s modely na elektrický pohon, neboť majitelé modelů se spalovacími motory nerušili v poslední den roku klidný pobyt v přírodě.

Během odpoledne se na modelářském letišti vystřídaly zhruba tři desítky lidí, a i když ne všichni si přišli zalétat, zbylo tentokrát více času na debaty. A pokud snad už někomu byla zima, přivítal pobyt v teple maringotky.

"Jsem spokojený, čekal jsem sice, že se sejdeme, ale ne v tak velkém počtu," uvedl předseda Drbal (na snímku dole) s tím, že kromě "domácích" přišli na návštěvu i modeláři z jiných míst okresu, kteří nejsou členy klenečského klubu.

#nahled|https://g.denik.cz/16/50/ftg_1231_klenci_model71_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/16/50/ftg_1231_klenci_model71.jpg|Silvestrovským polétáním se členové Letecko-modelářského klubu Klenčí pod Čerchovem a jejich přátelé rozloučili s rokem 2010.#