Kvůli stavbě nového tréninkového hřiště museli návštěvníci přicházející směrem od Hořejšího předměstí k náhradnímu vchodu bazénu volit mezi cestou přes zablácené staveniště a další přes často mokrou louku za bazénem.

„Lidé se k nám nemohli dostat, aniž by byli mokří nebo od bláta: Mám také dojem, že se nám kvůli tomu snižovala návštěvnost,“ řekl Deníku ředitel Plaveckého bazénu v Domažlicích Jiří Houška.

Štěrková cesta nyní vede přes louku za bazénem směrem k ulici Palackého, kde navazuje na betonový chodník, a bude ji možné využívat do ukončení stavebních prací.

Firma Silnice Horšovský Týn, a. s., která hřiště staví, dokončila cestu tento týden a nyní pracuje také na dočasném parkovišti, které by mělo být připravené pro účastníky plaveckých závodů Velké ceny Chodska už tento víkend.

„Jsem ráda, že tu cestu konečně máme. Měla tady být už dávno, takové věci jsou nezbytné,“ tvrdila Anna Bauerová, ředitelka Mateřské školy v Domažlicích, když vedla děti na hodinu plavání. „Na druhou stranu chápu potíže, které vznikají, když se staví. Buduje se tu koneckonců hřiště pro děti,“ dodala.