Původní květnový termín se přesunul na září. Pro dobrou věc se tak poběží 12. září v Nové Vsi u Kdyně.

Termín se posunul kvůli koronaviru. Nicméně projekt, za kterým stojí nezisková organizace Chodská naděje se Sborem dobrovolných hasičů Nová Ves nezanikl. Naopak se rozrostl o novou kategorii běhu.

Běhu se totiž zůčastní i canicrossaři, tedy běžci se psi. Ti poběží na čtyřkilometrové trati a podmínkou pro ně je mít běžecký postroj.

Na své si ale přijde každý. V okolí Nové Vsi vzniklo hned 6 různých tras několik délek i náročností. Tratě navíc sestavil novoveský dobrovolný hasič Michal Hudec, který se běhu věnuje ve svém volním čase a okolí zná doslova jako své boty. Trasy tak vycházejí přímo z praxe. Zvládnou je tak děti, amatéři i zkušení běžci.

David Vejmelka z Nového Čestína se narodil v klatovské porodnici 29. července v 7:19 hodin (3160 g, 49 cm). Rodiče Jana a Roman věděli předem, že Elišce (4) přivezou domů brášku.
FOTO: Právě jsme se narodili

„Všechny tratě jsem si nejprve zaběhl sám a s technickou stránkou tratí, značením, bezpečností a dalším nám pomohl atletický klub Mílaři Domažlice,“ uvedl hasič a běžec Michal Hudec.

Pomoc Renatě Kastnerové se začala ale rodit mnohem dříve, a to díky její mamince. Ta se setkala s Chodskou nadějí při prvním ročníku Haima Cup z roku 2019.

Renata onemocněla před koncem roku 2016. Zpočátku si myslela, že má jen obyčejnou chřipku. Pak se jí ale na těle objevily fialové mapy, skončila v plzeňské nemocnici, kde ji uvedli do umělého spánku. Po devíti dnech se však probudila bez dolních končetin. Vše se stalo kvůli meningokokové meningitidě. Aktivní, mladá žena, která před tím jezdila i na motorce, je ale bojovnice. Nevzdává se. S pevnou pravidelností navštěvuje fyzioterapeuta ,kde podstupuje náročná cvičení.

Karl Reitmeier se starostou Všerub Václavem Bernardem (vpravo).
Karl Reitmeier obdrží medaili, původní předání zhatil koronavirus

„Neexistuje pro mě, že něco nejde. I přes handicap, který mi do života vstoupil, je vždy možnost najít způsob jak pokračovat ve svém snu. Nesmím se ale vzdávat. Chce to teď trpělivost, někdy mnohem více. Vždy se najde nějaký způsob, ačkoli je jiný, než na který jsem byla zvyklá. Ale našel se,“ říká sama Renata.