„Doženeme to do stavebního povolení. Možná se nám podaří získat i dotaci, protože chceme, aby kuželník sloužil nejen  pro pořádání závodů, ale i pro  sportovní vyžití všech občanů v okolí. To, co dřív vypadalo jako šílenství, se pomalu dostává do reality," řekl starosta Zahořan Miroslav Jandečka.

Akce si vyžádá zhruba jeden milion osm set tisíc korun. Zatímco jeden balkon by sloužil jako kuželník, druhý by mohl sloužit jako tribuna pro diváky.
Starý kuželník je dnes v de᠆zolátním stavu, a tudíž nevyužívaný. Stavba stojí na vlhkém podloží a došlo k vzedmutí hracích ploch. Oprava a následný provoz by byl pro obec obrovskou finanční zátěží s neekonomickým výsledkem. Rozpočet opravy starého kuželníku, který byl vypracován už před mnoha lety, přesahoval už tehdy tři miliony korun.

„Vše by se muselo znovu vyprojektovat a posoudit, takže  tyto náklady už dnes nemusí být pravdivé," vysvětluje Jandečka.

Umístit dráhy na balkon kulturního domu si sice vyžádá určité stavební úpravy objektu. Z druhé strany však Zahořanští ušetří.
„V kulturním domě je topení, sociálky a veškeré potřebné zázemí. Pokud se budou hrát kuželky tady, bude to mnohem ekonomičtější,  " pokračuje Jandečka.
Další podstatnou výhodou je umístění objektu ve středu obce.

„Mohu k tomu uvést jedině samá plus. Už se o tom mluvilo dříve a věřím, že nyní se to pohne kupředu. Bylo by to super jak z hlediska vytápění, tak dostupnosti. Kuželník stojící za vsí byl problémem i pro rodiče, kteří se báli pouštět děti samotné. Já osobně bych domácí kuželník uvítal," řekl kuželkář  Miroslav Šrajner ze Zahořan.

Zahořanští už mají představu i o tom, jak by se dal objekt bývalého kuželníku využít.
„Máme určitou vizi, ale není konečná. Stará kuželna by mohla sloužit například jako krytá tribuna pro diváky. Hned vedle je fotbalové hřiště. Nebyl by to velký problém, stačilo by ubourat jednu zeď a upravit podlahu. Sociální zařízení, které tam je, by zůstalo zachováno. Možná ale někdo přijde s jiným a mnohem lepším nápadem," ukončuje zahořanský starosta.