„Ustavující schůze byla 2. února. Tehdy jsme ještě neměli vlastní kuželnu a do roku 1975, kdy se konalo 11. ledna slavnostní otevření kuželny, se hrálo jinde. Domácí kuželna byla tehdy například v Zahořanech,“ říká jednatel a kronikář TJ Miloslav Knop.

V době, kdy v Peci otevírali kuželkáři svůj stánek, se jednalo o jednu z nejmodernějších zařízení na okrese.

„Po podzimu je naše A – tedy starší, první, B – mladší je momentálně poslední, ale to způsobila skutečnost, že nemají šest lidí na zápas, takže nahází málo bodů,“ vysvětluje Knop s tím, že mladí ke kuželkám netíhnou, mají jiné zájmy.

„Nejlépe jsme si stáli v době, kdy jsme hráli krajský přebor I, to byla dnešní divize, kde jsme skončili 5. Klesli jsme do dvojky. Pak kvůli administrativnímu nařízení, protože jsme neměli dorost, jsme spadli do okresního přeboru. Sesadili a podrazili nás, to se nám nelíbilo,“ říká Knop.

Předsedou TJ s necelou dvacítkou z poloviny přespolních členů, mezi nimiž jsou tři ženy, je Jan Kapic. Co by jim popřál do r. 2012? „Nejen našim, ale i ostatním kuželkářům z okresu přeji hodně zdraví, a jak my říkáme: Ať to padá!“ uvedl Kapic.