VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kurzy sebeobrany: Senioři se učili používat paralyzér a křičet

Domažlice – Kurzy sebeobrany pro seniory, které pořádala Městská policie Domažlice ve spolupráci s Waldemarem Janečkem, byly slavnostně zakončeny.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Zakončení kurzů sebeobrany v Domažlicích.Foto: MP Domažlice

V osmi tematických blocích se senioři naučili včas rozpoznat nebezpečí, vyhodnotit situaci a správně se zachovat. Naučili se několik základních hmatů a chvatů a seznámili se s obrannými pomůckami, jako jsou pepřový sprej, paralyzér nebo osobní alarm.

Velká pozornost byla věnována také osobním zážitkům účastníků a reálným rizikovým situacím, které Waldemar Janeček společně s preventistou městské policie detailně vysvětlili, a poradili jak se zachovat a odvrátit hrozící nebezpečí.

„Účastníci během kurzů dělali postupně velké pokroky, nejen co se týče zvládání techniky sebeobrany, ale také ve zlepšování postřehu a periferního vidění, které je na ulici důležité zejména pro vyhodnocení rizikovosti situace a získání přehledu o dění kolem nás," podotkl Waldemar Janeček.

Kromě postřehu trénovali účastníci pravidelně i svoje hlasivky, které jsou důležitou prvotní „zbraní" v případě ohrožení. Tuto „zbraň" má každý vždy u sebe, ale ne každý je schopen křičet dostatečně hlasitě. „Proto byl každý kurz ukončován cvičným křikem o pomoc, jehož intenzita se v průběhu kurzů opravdu zlepšovala," podotkla preventistka městské policie Věra Říhová.

Ukončení kurzů proběhlo ve výborovně TJ Sokol Domažlice, kde nechyběl ani velitel strážníků Petr Kubal. Účastníci kurzů dostali pamětními listy a dárkové tašky s pepřovým sprejem, reflexními páskami, propiskami, klíčenkami, atd.

„Senioři obecně patří mezi nejrizikovější skupinu obyvatel ohrožených násilnou kriminalitou – proto je třeba se intenzivně věnovat preventivnímu působení v řadách seniorů a na možná rizika je upozorňovat," upozorňuje velitel Kubal s tím, že Městská policie Domažlice proto nabízí informativní letáček, který je k dostání na služebně na náměstí nebo na www.mpdomazlice.cz.

Autor: Redakce

8.12.2016
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Pec pod Čerchovem – Před 80 lety zemřel spisovatel Prof. Phil. Dr. Jan František Hruška, rodák z Peci pod Čerchovem Zemřel 17. října 1937 ve svém bytě v Plzni na následky mozkové mrtvice, která ho postihla předešlého dne.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Na Pelechách vyhrávaly harmoniky

Pelechy - Harmoniky vyhrávaly v sobotu odpoledne v sále v Pelechách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení