Mohou teď zamířit do zdravotních a sociálních zařízení a ulehčit práci personálu, který tak bude mít více prostoru pro odborné výkony.

Během jednodenního kurzu, který trvá osm vyučovacích hodin, se naučili zajistit základní péči u částečně soběstačných a imobilních pacientů. „Účastníci kurzů umí perfektně ustlat postel, pacienta správně polohovat či vyměnit inkontinenční pomůcky a dokáží mu pomoci s hygienou nebo přijímáním stravy. Opomenuta nezůstávají ani témata týkající se péče o vlastní duševní zdraví, komunikace nebo užívání ochranných pomůcek. Účastníci kurzů si pochvalovali především interaktivní formu výuky, ve které převládá zážitková pedagogika a předávání zkušeností z praxe,“ uvedla Lada Brožová, ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže.

Kurzy, které finančně podporuje Plzeňský kraj, budou pokračovat i v následujících týdnech a zájemci se mohou stále hlásit. „Po skončení kurzu obdrží účastníci osvědčení o jeho absolvování. Nejsou vázáni žádnou smlouvou nebo podmínkami kurzu, jakmile by se ukázalo, že je zdravotnické nebo sociální zařízení bude potřebovat, mohou tam nastoupit jako dobrovolník nebo jako brigádník na smlouvu,“ vysvětlila Brožová.

Více informací získají zájemci na webu cck-plzen.cz, kde mají také možnost se přihlásit.