Kdo by však v sále městského kulturního zařízení (MKZ) čekal protřelého umělce, spletl by se. Autorem je žák deváté třídy Základní školy v Horšovském Týně. Kromě toho, že svou expozici uvedl, podílel se i na kulturním vystoupení. Chodským folklorem ho obstaral soubor Klíček, v němž Kryštof hraje na kontrabas.

Kromě Straky stála výstava i na dalších dvou důležitých osobách, jeho pedagožce Anně Ježkové a Kryštofově matce. „Je to úžasná a nejlepší osoba, která mne podporuje v mých bláznivých nápadech,“ řekl Straka s tím, že jej překvapil velký zájem lidí, kteří se přišli podívat na jeho práci.

„Prostory kulturního zařízení už poznaly mnoho umělců, významných i populárních, ale také začínajících, jako je právě Kryštof,“ dodala ředitelka MKZ Leona Císlerová.

Fotografie zachycující krásy přírody, cestování i prchavé okamžiky jiskřivých výbuchů ohňostroje či západů slunce budou mít navíc přeshraniční přesah, jelikož se po 23. květnu přesouvají do partnerského města Nabburg, jehož zástupci rovněž dorazili na výstavu.