Do konce října bude trvat rekonstrukce Domažlické ulice v Horšovském Týně. Stejně času mají pracovníci firmy Silnice a. s., Horšovský Týn, které investor – Správa a údržba silnic Domažlice pověřil realizací stavby, na dokončení okružní křižovatky.

„Stavební práce pokračují, problémy jsou trochu s podložím,“ uvedl ředitel Silnic a. s., H. Týn Jan Hauser. „Pod povrchem je spousta nevhodné zeminy. Prakticky od zahájení stavby, to znamená nahoře od Fadisu, musíme po vyvezení zeminy sanovat všechny plochy,“ dodal ředitel.

S rekonstrukcí Domažlické ulice se v Horšovském Týně začalo už v polovině srpna. Až do konce prvního zářijového týdne byla přitom pro dopravu téměř celá uzavřena . „Křižovatku Domažlické ulice s ulicemi Cihlářská a Nad Rybníčkem jsme částečně otevřeli 7. září, aby se dalo projíždět ulicí Nad Rybníčkem a horní části Domažlické z Horšovského Týna. Přibližně za týden otevřeme další úsek křižovatky, a to ulici Cihlářskou, která vede na Valdorf a dále do Němčic a Třebnic,“ sdělil Hauser.

Opravy Domažlické ulice jsou podle jeho slov náročné zejména po organizační stránce. „Musíme je provádět po částech, aby bylo umožněno vjíždění do objektů, které jsou přístupné jen z Domažlické ulice, například do areálu bývalého Sportu,“ poznamenal Hauser. Na rekonstrukci Domažlické ulice se podílí i město Horšovský Týn, které ze svého rozpočtu zaplatí šest milionů korun za chodníky, veřejné osvětlení a případné přeložky inženýrských sítí.