Vstupné zdarma, láhev sektu na pokoj a nebo drink se slečnami u baru v ceně. To jsou jen některé výhody, které nabízejí svým návštěvníkům veřejné domy na Klatovsku. Důvod je jediný, krize zasáhla i příhraniční nevěstince.

„Zákazníků, kteří přijížděli do pohraničí za sexuálními radovánkami (především z Německa), v regionu ubylo tak o padesát procent. Zákazníci nemají peníze a tak za prostitutkami už tak často nejezdí,“ informovala výkonná ředitelka občanského sdružení Rozkoš bez rizika Hana Malinová.

„Museli jsme propustit některé slečny, zájem o sexuální služby je v poslední době minimální, několik podniků tu už ukončilo činnost,“ svěřil se spolumajitel jednoho ze železnorudských podniků nabízejícího erotické služby, který si nepřál uvést své jméno.

Konkurence je nyní prý veliká, podniky se předhánějí v tom, kdo uloví dalšího zákazníka. Ceny služeb šly výrazně dolů, přesto podniky zejí prázdnotou.

„Drží nás nad vodou hostinská činnost a ubytovací služby,“ pokračuje podnikatel.
Pětistovka za půl hodiny

„Řekla bych, že podniky se v Železné Rudě nezavírají, jen nyní častěji mění své majitele. Do Rudy totiž každý přicházel s vidinou rychlého zisku. Brzy však zjistil, že situace už není tak růžová a ukončil podnikání. Na jeho místo však přišli hned další,“ říká Pavla Mikulášová že živnostenského odboru Městského úřadu v Klatovech.

Nevěstincům přebírají zákazníky výrazně levnější priváty, o které je prý nyní větší zájem. Zde se ceny pohybují již od 500 korun za půl hodiny. Je to prý diskrétnější, uvolněnější a levnější.

„Lidé nemají peníze, šetří. Krize může znamenat konec nevěstinců v Čechách,“ dodal železnorudský podnikatel.