„O maturitním plese mi předali dárkový poukaz na seskok padákem. V té chvíli jsem se jich zeptala, zda se mě chtějí zbavit hned, nebo až po maturitě,“ vypravovala nám učitelka.

Jak na neobvyklý dárek studentů reagovala její rodina? „Dcera Kristina říkala, že by si šla hned skočit, manžel by na padák v žádném případě nechtěl. Zato moje sestra prohlásila: Ani jako třetí náhradník,“ popisuje reakce svých nejbližších Bendová.

Skok padákem nedávno absolvovala, samozřejmě v tandemu.

„Na letiště mne doprovodilo devět mých žáků a dva jejich kamarádi. Jak vidíte, seskok jsme přežila. Musela jsem ale vypadat hrozně. Měla jsem brýle obtisknuté na čele, takže se mi smáli,“ popisuje učitelka a dodává, že jí její žáci tímto nevšedním dárkem udělali obrovskou radost.

A jak prožívala seskok? „Moc se mi to líbilo. Instruktor, který se mnou skočil, byl velice příjemný. Když ale zjistil, že si seskok užívám, začal se mnou dělat ´psí kusy´.“

Zajímalo nás, zda by – když už učinila tuto zkušenost – šla do seskoku znovu.

„Samozřejmě, že bych do toho šla. Kdyby ale instruktor dělal stejné psí kusy, asi bych si raději před seskokem vzala pro jistotu kinedryl,“ říká třídní učitelka žáků, kteří jsou letos poslední třídou, která v Domažlicích obor ekonomika zemědělství studovala.

„Teď mají tito moji milí žáci ´svaťák´ a já si hlavně přeji, aby všichni v pořádku odmaturovali,“ zakončuje.