Křenovští, kteří se nedávno museli vypořádat s následky povodně, která v jejich obci poničila silnice a zaplavovala sklepy, garáže i byty, se chystají oddechnout při Setkání rodáků u příležitosti 630 let od první zmínky o obci.

Přejí si jen, aby jim nepříznivé počasí, které v posledních dnech převládá, nepřekazilo oslavy, které se budou odehrávat převážně pod širým nebem. Obavy mají i z možných záplav.

„Z počasí mě jímá hrůza. Snížili jsme hladinu rybníka, ale pokud přijde voda, jako na konci května, je to nezadržitelné,“ připomíná starosta obce Václav Marian následky bouřky s tím, že na silnicích jsou následky velké vody znát ještě nyní. Dodává, že v posledních letech nejsou povodně v obci nic neobvyklého a do rozpracovaných pozemkových úprav by chtěl zahrnout i realizaci suchého poldru.

„Uvidíme, jestli to bude schůdné. Finančně to náročné není, záleží na projektantech,“ říká starosta.

Setkání rodáků začíná v sobotu 4. července před jednou hodinou odpolední srazem v parčíku u kaple sv. Václava. Následovat bude seznámení s historií obce a slavnostní odhalení Pamětního kamene, který obec nechala k 630. výročí zhotovit u kaple sv. Václava. Následovat bude kulturní program, ve kterém zahraje křenovská dechová hudba Sedmihorka, vystoupí místní SDH a divadelní soubor Sklerotik Křenovy. Vše zakončí večerní diskotéka.

„Nechtěli jsme na výročí pozvat žádné profesionály, o veškerou zábavu se postarají výhradně naši lidé,“ zakončil starosta.