Tam se nejprve uskutečnilo klání čtyř hasičských sborů. Všechna družstva zaběhla požární štafetu, po té následoval požární útok. První a druhé místo patřilo domácím týmům Křenovy A a Křenovy B. Na třetí příčce se umístili závodníci z týmu SDH Puclice.

Program pak pokračoval odpoledne běžeckým závodem Křenovská pětimíle – Běh pro Elišku. Nejlepšími běžci Křenovské pětimíle se stali holýšovští sportovci Jan Toupal a Miroslava Valachovičová. Dvacítka nejmladších účastníků statečně zdolala dětskou trať.

Matěje Šebelíka z Hostouně přijely podpořit na akci "Pošli to dál" v sobotu 7. května do Štítar stovky lidí.
Ve Štítarech uspořádali běh na podporu léčby sedmiletého Matýska

Výsledky však nebyly až tak důležité. Smyslem celé akce bylo získat finanční prostředky na léčbu malé Elišky, která se narodila s centrálním hypotonickým syndromem a dětskou mozkovou obrnou. Od narození má potíže s nožičkami, a tak se pohybuje jen na čtyřkolce, odrážedle nebo leze po čtyřech. Navzdory diagnóze je ale velká bojovnice a pravidelně dojíždí cvičit do rehabilitačního Centra Hájek. A právě na to přispěl výtěžek ze sobotní akce.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se na Křenovské pětimíli podíleli. Sponzorům, běžcům, lidem, kteří zajistili občerstvení, přípravné četě. Všem, kteří přišli a není jim lhostejný osud malé bojovnice,“ sdělila starostka Křenov Lenka Volkmannová.

Bohatý doprovodný program a chuť podpořit Elišku, přilákaly i mnoho nesportovců. Zahrála kapela Olympic revival, děti skákaly v nafukovacím hradu, nechyběla ani bohatá tombola, projížďka kočárem taženým koňmi nebo pestrá nabídka občerstvení.

Návštěvníci Křenovské pětimíle mohli podpořit Elišku a přispět na její léčbu i zakoupením předmětů s logem akce.

Na Eliščinu léčbu lze přispět i nadále posláním finančního daru na transparentní účet 000000-5813690339/0800.

Nadaný student z Holýšova Ondřej Chmelík zazářil ve finále čtrnáctého ročníku Logické olympiády.
Ondřej Chmelík zbožňuje matematické úlohy, relaxuje u šachů a rubikovy kostky