„V první světové válce zahynulo 14 křenovských občanů, v červenci 1938 jim byl odhalen pomník," připomněl Václav Marian, jednatel sboru poté, co se účastníci průvodu zastavili u nynějšího památníku (na jeho místě stála do roku 1978 kovárna). Po vzpomínkovém aktu průvod pokračoval až k dolejšímu hřišti.
Ve stánku byl prezentován kalendář na rok 2014, který nafotily místní hasičky, k zakoupení byl i pamětní půllitr.

Na stejném místě se konala hasičská soutěž. „Začalo se štafetami a plynule se přešlo na požární útoky. Naše družstva Křenovy I a Křenovy II obsadila první a druhé místo a předvedla opravdu výborné sportovní výkony," konstatovala za pořadatele Lenka Volkmannová.

Došlo i na vyznamenávání zasloužilých členů . Zájemci se mohli projet v historickém hasičském voze, který na oslavy přivezli holýšovští kolegové.

V zábavné části programu vystoupila šermířská skupina Západní horda z Blížejova., vyhrávala Hájenka, později si přišli na své příznivci kapely Olympic revival.
„Ukázky zbraní a mučení zaujaly hlavně místní děti. V podvečer vystoupil fakír Otakar Matěk z Horšovského Týna. Ohnivé efekty, procházky po skle a hřebíkové lůžko sklízely obrovský úspěch. Doslova zlatým hřebem večera bylo zatlučení hřebíku do hlavy. Po fakírovi přišel na řadu obrovský ohňostroj," popsala bohatý program sobotních oslav Volkmannová.