Pro hráče Sokola Krchleby je zápas se slavnými osobnostmi každoročně vyvrcholením sezony. Svátek je to i pro diváky, kterých se letos přišlo na stadion krchlebského Sokola pobavit téměř šest set. S kopačkami na nohách mohli vidět například držitele čtyř Českých lvů Ivana Trojana, komentátora Jaromíra Bosáka, režiséra Davida Ondříčka nebo hudebníka Jana P. Muchowa.

Zahrát si proti týmu osobností posílenému letos o fotbalové internacionály Zdeňka Svobodu, Karla Radu a Horsta Siegla, je snem každého fotbalisty. „Proto jsem dal šanci všem, kdo se letos podílel na našem postupu,“ vysvětlil trenér domácích Josef Landštof ´slátanou´ sestavu. Fotbal si užívali šestnáctiletí i čtyřicátníci.

V první půli byli domácí hostům hrajícím na úrovni divize zdatným soupeřem. „Škoda neproměněných šancí, mohli jsme vyhrát,“ hodnotil Landštof mač, v jehož druhé části herci zásluhou stále vynikajícího ex – Sparťana Zdeňka Svobody, vicemistra Evropy Karla Rady a hecíře Ivana Trojana výběr Krchleb udolali. Na vítězství nestačily ani dvě branky kanonýra domácích Zdeňka Skály. Po poločasovém vedení 2:1 zápas třemi nádhernými trefami otočil Horst Siegl. „Ivan Trojan mě varoval, že to bude těžší, než když tu FC Pražský nářez hrál v minulosti. Měl jsem se připravit na bojovného soupeře nabuzeného postupem, což se potvrdilo,“ řekl Siegl, čtyřnásobný král ligových střelců.

Jedním z těch, kdo jej měl bránit, byl Martin Koriťák. „Zkoušel jsem to, ale pořád je to třída. Kdyby chtěl, mohl si na hřišti dělat cokoliv,“ uznal Koriťák. Zastavit Siegla bylo možné jen za cenu faulu. „To jsem nechtěl. Přece jen je to osobnost, která budí respekt.“

I přes úctu k hvězdám se ale v Krchlebech nehraje žádný ´přátelák´. A třeba trenér Bohemians Pavel Hoftych byl v soubojích s domácími velmi nekompromisní. „Ivan Trojan chce vyhrávat, proto tým posiluje o slavné fotbalisty. Ale to je dobře, alespoň si diváci užijí,“ uvedl za pořadatele Miroslav Stahl.

Právě Ivan Trojan, který spolu s hercem a místním chalupářem Ivanem Řezáčem slavné kolegy do malé vesničky u Staňkova každý rok zve, tam letos slavil pětačtyřicáté narozeniny. Mezi diváky byla vidět mimo jiné herečka Klára Issová. Květiny pro oslavence rozhazovala z letadla prolétávajícího po zápase nad hrací plochou herečka Táňa Vilhelmová. Večer hrála skupina NightWork složená z Trojanových přátel.