Stejně jako v minulých letech zavítá tato soutěž také na silnice Domažlicka, kde se na zajištění jejího hladkého průběhu budou podílet členové Veteran car clubu Domažlice. Akce pořádaná Automobilsportclubem Bad Kötzting má sice ve svém názvu slovo rallye, ale nejedná se o žádný rychlostní závod. Její účastníci se budou snažit v měřených úsecích co nejpřesněji dodržet předepsanou průměrnou rychlost, která je vždy stanovena tak, aby soutěžící nenutila závodit. Proto také nikde nedojde k žádným uzavírkám silnic, soutěžící pojedou jako běžní účastníci provozu.

Diváci tedy nespatří žádné průjezdy zatáček smykem, ale zato se mohou těšit na přehlídku krásných vozů. „Přihlásilo se nám šest desítek účastníků. Ve startovním poli bude mít největší zastoupení značka Porsche, ale automobiloví fanoušci uvidí také několik slavných soutěžních vozů, které se v 70. a počátkem 80. let zúčastňovaly velkých mezinárodních rallye, jako jsou Audi Quattro A2, Renault 5 Maxi Turbo, Renault 17 Gordini, Fiat 131 Abarth, Lancia Fulvia, Opel Ascona B, BMW 2002 či Mercedes 280 CE,“ informovali nás bavorští pořadatelé.

„Nejstarší auta pocházejí z roku 1959, jedná se o kabriolet Mercedes 190 SL a limuzínu Mercedes Ponton,“ doplnili svoji informaci členové AC Bad Kötzting. Čeští diváci mohou držet palce dvěma našim posádkám. Kromě již zkušené rokycanské dvojice Miloš Kašpar, Marie Janáková s červeným Mini 1275 GT z roku 1973 se startovním číslem 18 pojede také plzeňská posádka Ivo Štajdl, Kristýna Štanclová. Ti na dveře svého MG B GT vyrobeného v roce 1974 nalepí číslo 43.

Na české území účastníci bavorské soutěže začnou vjíždět od 16 hodin přes hraniční přechod Všeruby. Projedou Maxovem a dostanou se na start měřeného úseku nazvaného kvůli snazší výslovnosti „Mrákov“, přestože jeho start je nad Starým Klíčovem. První vůz se vydá na trať v 16.45 hod. a účastníci absolvují dvě kola přes Nový Klíčov, Štítovky a Mlýneček. Poté budou projíždět Starým Klíčovem, Koutem na Šumavě a přes Prapořiště dorazí na start měřeného úseku „Nová Ves“, jenž má podobu okruhu vedoucího touto obcí. Start prvního vozu je tam naplánován na 16,50 hod. Trasa dále vede přes Hyršov, Pomezí, Pláně, Chudenín a Uhliště na hraniční přechod Svatá Kateřina, kde kolem 17.20 hod. první soutěžící opustí české území.

Kdo by se nemohl přijít podívat v pátek odpoledne, má možnost vidět krásná auta slavných značek ještě v sobotu 5. srpna, ale už pouze na bavorských silnicích. Poslední měřený úsek soutěžící absolvují od 17 hodin přímo v ulicích městečka Bad Kötzting.

Jan Pek