„Osobně si podat ruku s prezidentem a promluvit si s ním, to se nepovede mnohokrát za život. Jsem velmi rád, že k tomu došlo," říká radní, který do své funkce nastoupil začátkem tohoto roku.

Prezident Zeman pobýval v Plzeňském kraji v minulém týdnu tři dny. V jeho programu byla mimo jiné návštěva krajského úřadu i slavnostní oběd v Parkhotelu.

„Neměl jsem přesnou představu, jak návštěva nejvyššího představitele země probíhá. Příjemně mne překvapilo, že prezident byl velmi bezprostřední a odpovídal na všechny otázky, které mu přítomní kladli. O Plzeňském kraji i jednotlivých městech měl velmi dobré informace. Byl velmi dobře připraven," konstatoval radní.

Připomněl, že zajištění návštěvy v Plzeňském kraji  bylo ze strany prezidenta označeno za nejlepší z jeho cest po republice.

Během neformálních diskuzí přišla řeč i na to, že při letošním pobytu Miloše Zemana v kraji nezbylo v časovém plánu místo pro návštěvu Domažlicka.
„Prezident přislíbil, že se příští rok znovu do kraje vrátí. Měl by pak zavítat i do našeho regionu," říká Šobr.

Popsal i svoje postřehy ze slavnostního oběda, kam byli pozváni radní Plzeňského kraje, senátoři, poslanci, plzeňský primátor a další hosté.

„Při obědě byl čas na probrání aktuálních problémů jednotlivých okresů. Řešila se nezaměstnanost, kultura v kraji, ekonomické aktivity a další témata. Pan prezident se ptal na názory zúčastněných. Otevřeně prezentoval své názory opřené o velmi přesné informace," popsal své dojmy  z osobního setkání s prezidentem Jaroslav Šobr.