Ze sedmi týmů, které se ve středu 13. května zúčastnili krajského finále školní preventivní soutěže Rubikon, se z vítězství mohli radovat žáci holýšovské základní školy.

„Holýšovské nemohu než pochválit, vedli si celou dobu skvěle a vítězství si opravdu zasloužili,“ řekl Jan Hrabačka z Domu dětí a mládeže Domino Domažlice. „Po většinu soutěže byli ve vedení, pohotově odpovídali, dokázali formulovat svoje myšlenky a především dokázali, že umí pracovat jako tým,“ uvedl Hrabačka s tím, že právě v tom spatřuje důvod vítězství Holýšovských.

Krajské finále Rubikonu, jehož cílem je především posílit právní povědomí dětí a mládeže o zákonech, které se týkají hazardu a sázení nezletilých, se konalo v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni. Formou vědomostní, zábavné a prožitkové soutěže předváděli školáci své znalosti zákonů či schopnost rychle se rozhodovat v mezních situacích.

Holýšovští měli možnost dokázat, že pochopili smysl celého projektu, když na samém konci dostal každý z týmu možnost vsadit svou výhru, mp4 přehrávač, na hod kostkami a pokusit se tak získat cenu daleko hodnotnější – notebook. Pokoušet štěstí se však nikdo z Holýšovského týmu moudře nerozhodl.

Všechny finalisty nyní čeká návštěva Senátu ČR, kde představí vlastní prezentace na téma „Dodržování zákonů v České republice“.